Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Të luash me jetën, guximi i ‘çmendur’ i shoferëve. 97 vetë mbetën të vdekur (VIDEO)

Reshjet e rënda mbi shtetin e Kerala, Indi, shkaktuan rritje të mëdha në lumin Muthirapuzha në Munnar. Video e regjistruar më 14 gusht tregon se si disa automjete vendosin të kalojnë një urë me një korsi përpara se të merret pas pak nga lumi.

Raportet e lajmeve thanë se të paktën 97 vetë mbetën të vdekur nga përmbytjet. Kryeministri i Kerala, Pinarayi Vijayan, njoftoi se Aeroporti Ndërkombëtar i Koçit, i cili ishte shumë i përmbytur, do të mbyllet deri më 18 gusht. Ai gjithashtu tha më 15 gusht se një alarm i kuq u lëshua në të 14 rrethet e Keralas dhe se Diga Mullaperiyar kishte arritur nivele të pasigurta, dhe uji do të lëshohej.

(B.H/Faxweb)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close