Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëRajoniTe FunditTe Gjitha

“Të anulohet samiti i radhës”, Aleksandër Vuçiç vizitë dy ditore në Shqipëri

Aleksandër Vuçiç, do të vizitojë Shqipërinë në datat 20 dhe 21 dhjetor dhe kjo është konfirmuar nga Presidenca e Serbisë e cila përmes një njoftimi bën të ditur se kreu i shtetit do të zhvillojë një vizitë dyditore në vendin tonë.

Vuçiç ka planifikuar të takohet në Tiranë me liderë të tjerë të vendeve të Ballkanit perëndimor, pasi pritet të zhvillohet takimi i radhës për Mini Shengenin Ballkanik së bashku dhe me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe atë shqiptar Edi Rama.

Ndërkohë vlen të theksohet se drejtuesit politik në Kosovë kanë kërkuar nga Rama anulimin e këtij takimi që është parashikuar të mbahet në Durrës.

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *