Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëRajoniShëndetiTe FunditTe Gjitha

Takoi gazetaren e prekur me Covid-19, Zaev merr përgjigjen e testit

Kreu i partisë së Lidhjes Social-Demokrate të Maqedonisë(LSDM-së) Zoran Zaev dhe lideri i partisë të VMRO-DPMNE-së Mickoski Mickoski. kanë dalë negativ nga testimi për koronavirus.

Njoftimin e bën Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se testimi i për Covid-19 i pasi dyshohej se mund të ishin infektuar kur takuan gazetaren e infektuar.

Kujtojmë se dy liderët e dy partive më të mëdha maqedonase, ishin vendosur në izolim 14 ditësh për shkak të këtij takim.

Në Maqedoninë e Veriut deri më tani kanë humbur jetën 32 persona dhe janë infektuar 711 të tjerë.

Fjalët Kyce

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close