Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Sulmi në Hollandë, 1 i vdekur dhe disa të plagosur. Policia rrethon banesën e të dyshuarit

Një sulm me armë ka ndodhur paraditen e sotme në një stacion tramvaji në Utrecht në Hollandë.

Sipas informacioneve deri tani është shënuar një i vdekur dhe disa të tjerë të plagosur. Atentatori, i cili  ka qëlluar me armë zjarri  është larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, ndërkohë që policia pasi ka rrethuar zonën u ka kërkuar banorëve të qëndrojnë larg.

Ngjarja ka ndodhur në orë 10:45 të ditës së sotme.

Ndryshe nga Britania, Belgjika, Franca dhe Gjermania, Hollanda nuk ka pasur një sulm të madh terrorist gjatë viteve të fundit. Por policia holandeze tha në shtator se kishin zhdukur plane “shumë të avancuara” për një seri të bashkërenduar sulmesh, arrestimin e shtatë burrave dhe kapjen e armëve dhe materialeve bërthamore.

Ndërkohë nga policia e antiterrorit prentendohet se ky është një sulm i pastër terrorist. Ata kanë rrethuar tashmë një shtëpi e pretenduar kjo si vendi ku po fshihet agresori.

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *