AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“S’keni bërë asgjë”/ Gazetarja ia thotë në sy Lleshajt, ‘nxehet’ ministri: Mos më bëjë komente, por bëj pyetje

Gazetarja Klodiana Lala ka debatuar me ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj. E ftuar në emision “Opinion”, Lala i kërkuar llogari Lleshajt për rastin e Alvin Berishës dhe shqiptarëve të tjerë në kampet në Siri, por ministri i tha se nuk fliste me të se bënte komente e jo pyetje.

Në tetë muaj nuk keni bërë asgjë..

Ministri: Nëse thoni ju që nuk kemi bëra asgjë, nuk kemi bërë asgjë. Por është shumë një i kthyer.

Gazetarja: Zoti ministër në thoni çfarë keni bërë?  

Ministri: Më bëni pyetje, mos bëni komente, unë nuk flas më me ju, se ju bëni komente..

Gazetarja: Janë 8 muaj zoti minsitër…

Ministri: Uhu, fillove prap me komente, këto që ke për të thënë mund t’i thuash nesër në një gazetë këtu jo, bëj pyetje.

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *