Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

Skandali në “El Clasico”, komunikimi i gjyqtarëve hedh poshtë vendimin e VAR: S’ishte penallti!

Një skandal mund të dalë në skenë për “El Clasicon” sipas asaj që shkruan SPORT. Prestigjozja pranë Barcelonës pretendon se penalltia e Sergio Ramosit nuk ishte, madje as gjyqtarët nuk e mendonin si të tillë.

Gjyqtari anësor i tha kryesorit se nuk ishte penallti. VAR-i vendosi që penalltia të akordohej duke shkaktuar polemika në Spanjë për favorizimin e kampionëve në fuqi të vendit.

Barca do të kërkojë të dëgjojë komunikimin ndërmjet gjyqtarëve kryesorë të takimit. Ata do të çojnë një ankimim për vendimin e VAR-it dhe do të bazohen te komunikimi i gjyqtarëve.

Ndeshja mes Realit dhe Barcelonës përfundoi 1-3 në favor të skuadrës së kryeqytetit, edhe pse ndeshja ishte në transfertë.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *