Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Skandali/ Maxhoranca nuk publikon dekretet e Presidentit në fletoren zyrtare

Gazetarja Sonila Meço e ftuar në emisionin “360 Gradë” u shpreh se presidenti Ilir Meta është një president me kompetenca të kushtëzuara, ndërsa dekretet nuk i publikohen as në fletoren zyrtare nga qeveria.

Gjithashtu, Meço thotë se ju drejtuam për një këshillë Komisionit të Venecias, dhe dha një përgjigje që në fund të ditës e marrë nga klasa jonë politike qëllimin që e bëri mazhoranca ishte të shkarkonte presidentin e republikës.

“Ju drejtuam për një këshillë Komisionit të Venecias. Dha një përgjigje që në fund të ditës e marrë nga klasa jonë politike qëllimin që e bëri mazhoranca ishte të shkarkonte presidentin e republikës. Me të dejtë pa rë drejtë ne sot dimë që kemi një mazhorancë që as dekretet nuk ia përfill presidentit të republikës.

Presidenti i Republikës sot është një njeri jo vetëm me kompetenca të kufizuara nga ndryshimet kushtetuese, por është një njeri që nuk përfillet më. Dekretet nuk i publikohen në fletoren zyrtare, nuk i zbatohen.”

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *