AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

S’ka paqe për Australinë/ Pas zjarreve, nisin stuhitë dhe përmbytjet, 2 persona të lënduar

Australia nuk po jeton ditë të qeta. Zjarret “pushtuan” shtetin australian duke shkaktuar masakër në vend, por duket se pas flakëve radhën e kanë stuhitë e shirave.

Sipas mediave ndërkombëtare, qytetet australiane të shkatërruara nga zjarri, tani do të përballen me përmbytje masive dhe stuhi breshëri.

Në Kanbera janë dëmtuar ndërtesa publike, biznese, shtëpi dhe makina, ndërsa disa banesa kanë mbetur edhe pa energji elektrike.

Deri tani raportohet se janë lënduar dy persona. Stuhitë e dendura të shiut nuk lanë pa prekur as Brisbane, ku po ashtu pati shumë dëmtime materiale.

Fjalët Kyce

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *