Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Situatë alarmante në Gjykatën e Elbasanit, mbyllet për dy javë institucioni pas rezultimit pozitiv të 4 punonjësve

Katër punonjëse të Gjykatës së Elbasanit, dy prej të cilave në pozicionin e sekretares, si dhe përgjegjësia e zyrës sëbashku me kancelaren kanë rezultuar pozitive me koronavirus. Burime për Faxëeb bëjnë me dije se janë izoluar dhe 3 gjyqtarë, të cilët kanë takuar së fundmi personat e infektuar.

E gjithë kjo situatë ka çuar në mbylljen e Gjykatës së Elbasanit për dy javët e ardhshme.

Kujtojmë se ditën e sotme ministria konfirmoi 14 raste të reja në Elbasan, ku krahas rasteve në Gjykatë rezultojnë pozitiv 7 mësues dhe 2 punonjës policie.

Rastet me Covid-19 në radhët e mësuesve janë shënuar; 2 te “Luigj Gurakuqi”, një te “Naimi Frashëri”, një në shkollën 9 vjeçare në Griqan, një te shkolla “Qemal Haxhihasani”, një te “Kostandin Kristoforidhi” dhe një te shkolla 9 vjeçare në Mengël.

Ndërkohë që 20 mësues të tjerë janë karantinuar. Pritet që t’u bëhet tamponi personave të kontaktit për të zbuluar nëse janë infektuar.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *