Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashShëndetiTe FunditTe Gjitha

Bien sërish shifrat në Itali, në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 161 persona nga kòronavirusi

Kurba pándemike në Itali po shkon drejt rënies dhe këtë e tregojnë shifat në rënie të personave që kanë humbur jetën nga Còvid-19.

Autoritetet në vendin fqinj bëjnë me dije se në 24 orët e fundit në Itali kanë humbur jetën 161 persona duke e çuar në 32.330 numrin total të víktimave që prej fillimit të pándemisë.

Po ashtu është rritur dhe numri i të shëruarve vetëm në 24 orë janë shëruar 2.881 persona. Ndërsa në terapi intensive janë 676 persona.

Ndërkohë qeveria Italiane ka vijuar planet për rihapjen e vendit që nga data 4 maj si dhe me 18 maj duke paralajmëruar edhe rihapjen e kufijve.

Shumë spitale që shërbenin për të sèmurë me Còvid-19 në Lombardi janë mbyllur.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.