Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

“Tre gra shtatzënë janë me koronavirus”, mjekja zbulon si është gjendja e tyre shëndetësore

Gjinekologia Flora Belegu ka folur për situatën e koronavirusit në Klinikën e Gjinekologjisë. Duke folur për RTV Dukagjinin, u shpreh se katër paciente janë të prekura me Còvid-19.

“Tri janë shtatzëna ndërsa njëra është lehonë. Gjendja e të trijave që janë shtatzënë është stabile dhe po trajtohen edhe me oksigjeno terapi”, tha ajo, duke shtuar se gjatë verës është shtuar numri i grave që lindin.

“Vetëm gjatë 24 orëve të kaluara kemi pasur 41 lindje. Lodhje po ka por rastet duhet kryer”, u shpreh Belegu. Vetëm një rast ka përfunduar me fátalitet ndërsa të tjerat që kanë qenë të prekura, kanë pasur lindje të mbarë. (A.M/Faxweb.al)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *