Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Shuma rekord në Konferencën e Donatorëve, reagon presidenti Meta

Kreu i shtetit Ilir Meta në një reagim në rrjetin social në Twitter ka komentuar Konferencën e Donatorëve që po mbahet sot në Bruksel ku shtetet pjesëmarrëse kontribuan për termetin e 26 nëntorit. Nga kjo konferencë shqipëria ka arritur që të grumbullojë 1.15 miliardë euro për rindërtimin pas dëmeve nga tërmetti ditën e sotme ne Konferencën e Donatorëve në Bruksel.

Ai shpreh falenderime për shtetet pjesëmarrëse dhe kontribuese.

Kreu i shtetit shkruan:

Përshëndes Konferencën e Donatorëve që po zhvillohet në Bruksel, në mbështetje të Shqipërisë, për kapërcimin e pasojave të tërmetit të nëntorit të vitit të kaluar, e njëkohësisht shpreh mirënjohjen e thellë për solidaritetin dhe kontributin e vendeve pjesëmarrëse dhe kontribuese.

R.G/FAXWEB.AL

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *