Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashRajoniTe FunditTe Gjitha

Shqiptari përfshihet në sherr me 4 persona, njëri prej tyre e qëllon me armë. Niset me urgjencë në spital

Një shqiptar ka rënë pre e një prite me armë zjarri nga 4 persona ndërsa është transportuar në spital jashtë rrezikut për jetën.

Lajmi mësohet nga mediat greke ndërsa ngjarja ka ndodhur menjëherë pas orës 08:00 me orën lokale greke në Paleo Faliro, kur autorët qëlluan dhe plagosën atë në lartësinë e ndalesës “Eden”, ndërsa aty ndodheshin edhe një turmë kalimtarësh.

Sipas policisë kishte pasur një konflikt dhe sherr fizik mes shqiptarit emri i të cilit nuk është bërë i ditur, dhe katër shtetasve të tjerë për të cilët Kathimerini shkruan se kanë kombësi të huaj më pas ka degraduar me përdorimin e armës së zjarrit në rrugë ku edhe mbeti i plagosur i riu.

Atje njëri nga personat e përfshirë në incident e qëlloi shqiptarin, duke e plagosur. Autorët më pas hipën në një makinë dhe u zhdukën.

Shqiptari u dërgua në Asclepieion të Voula jashtë rrezikut për jetën ndërsa policia është vënë në kërkim të autorëve.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *