Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Shpëndarja e ndihmave tek njësia bashkiake/ Plas në Tiranë: Gra, fëmijë dhe të moshuar krijojnë kaos dhe kërkojnë ushqim

Qëndrimi përej më shumë se dy javësh brenda banesave ka bërë që rezervat ushqimore për shumë familje të përfundojnë ndërsa është e vështirë për tat ë sigurojnë të tjera sepse në shumë raste janë edhe të papunë.

Foto e mësipërme është bërë në njësinë bashkiake nr. 1 në kryeqytet ndërsa njerëzit grumbullohen përpara minibashkisë së kësaj njësie për të kërkuar ushqimet të cilat janë shpërndarë në formë ndihmash, duke shfaqur kështu një papërgjegjshmëri për përhapjen e pandemisë.

Ndryshe nga sa shpesh është p[romovuar nga kryeministri, qytetarët e grumbulluar janë shprehur se prej ditësh nuk kanë marrë ndihma, dhe ato që janë shpërndarë janë dhënë në mënyrë selektive.

Në këto amjente janë vënë re prindër me fëmijë por edhe të moshuar, të pastrehë dhe persona me aftësi të kufizuara.

Ata janë shprehur tepër të rrevoltuar ndaj punonjësve të njësisë bashkiake. Në vendngjarjakanë mbërritur forca të policisë bashkiake që punojnë për të siguruar mbajtjen e distancës së qytetarëve si masë detyruese për parandalimin e përhapjes së pandemisë së Covid-19.

Punonjësit e bashkisë filluan të merrnin shënim emrat e banorëve që ishin aty. Ndërsa është ende e pa sqaruar se si do të operohet në ndarjen e ushqimeve, kush përfiton dhe çfarë përfiton nga kjo situatë.

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *