AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Shkarkimi i Zaganjorit/ KLGJ shpall vendin vakant për në Gjykatën e Lartë

KLGJ shpall vendin e katërt vakant për në Gjykatën e Lartë.

Vendi vakant u la nga ish-kreu i kësaj gjykate, Xhezair Zaganjori, i cili u shkarkua nga shkalla e dytë e Vettingut.

Fillimisht Zaganjori ishte konfirmuar në KPK, por KPA e apelojë këtë vendim, pasi sipas rivlerësimit të bërë nga ana e KPA, subjekti nuk ka pasur të ardhura të mjaftueshme për pasurinë e tij si dhe ka bërë deklarim të pasaktë të saj.

Ish-kreu i Gjykatës së Lartë  ishte emëruar  në këtë post nga jashtë sistemit gjyqësor.

Gjykata e Lartë tashmë ka mbetur vetëm një anëtar që është Ardian Dvorani, një prej gjyqtarëve më të kontestuar nga ana e opozitës.

Fjalët Kyce

Palët politike u ulën në tavolinë për Reformën Zgjedhore, mendoni se është arritur një marrëveshje mes liderëve kryesorë dhe për çështje të tjera?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *