Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashRajoniTe FunditTe Gjitha

Shifra alarmante nga koronavirusi, Maqedonia e Veriut do të zgjasë gjendjen e krizës deri në Qershor

Në 24 orët e fundit numri i të shëruarve nga COV ID-19 është më i lartë se i të infektuarve. 1242 persona e kanë mposhtur virusin Korona.

Ndërkohë nga 3 mijë e 12 testet e kryera, pozitiv kanë rezultuar 1 mijë e 60 persona. Nga COVID-19 janë shënuar 29 viktima. Ndërkohë Qeveria kërkon vazhdimin e gjendjes së krizës edhe për 6 muaj të tjerë.

Në seancën e sotme, Qeveria miratoi kërkesën e Komitetit për Menaxhim që gjendja e krizës të tërë territorin të vazhdohet, me arsyetimin se një gjë e tillë do të ndihmonte në menaxhimin më efikas të Pandemisë dhe mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve.

Megjithatë për vazhdimin e gjendjes së krizës duhet të vendos Kuvendi deri në 19 dhjetor kur dhe skadon 30 ditëshi i gjendjes aktuale të krizës, i miratuar në 20 nëntor. Nëse Kuvendi e miraton propozimin, atëherë gjendja e krizës do të vazhdojë deri kah mesi i qershorit të vitit të ardhshëm.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *