Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Shëmbja e Teatrit/ AMT nuk i ndal padit, këtë herë kallëzon antarët e Këshillit Bashkiak

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka kallëzuar sot pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, të gjithë antarët e Këshillit Bashkiak të Tiranës që kanë votuar për prishjen e Tetarit Kombëtar.

Një nga përfaqësuesit e Aleancës, Ervin Goci u shpreh se kjo çështje do të ndiqet deri në fund.

“Ne kemi komunikuar publikisht pas atij akti kriminal që u bë në katër të mëngjesit në mënyrën që ju e dini shumë mirë dhe ku nuk është zbardhur asnjë e vërtet. Ne duam të dim sesi është e vërteta dhe ku shkelet madje kemi marrë ekipet më të mira dhe më të kualifikuar që ta zbërthejn nga ana juridike.

Sepse ne e dim që ajo natë ishte një akt dhune nuk kishte asnjë lidhje me zbatimine ligjit, ka ndodhur diçka e tmerrshme i cili ka shokuar jo vetë opinonoin kombëtar por edhe atë ndërkombëtar.

Kallzimi i sotëm i cili kap gjithë zinxhirin e vendim marrjes dhe do të denoncoj këtë mbivendosje që bën pushteti qëndror dhe ai lokal që merr disa përgjegjësi, që nuk i ka duke shpërdorur detyrën dhe duken na prishur pronën tonë të përbashkët.

Ne kosniderojmë që këshilli bashkiak nuk kishte asnjë lloj lidhje me këtë gjë ai është një vendim i KKT-së për leje ndërtimi dhe këshilli nuk ka asnjë të drejtë. Dhe nuk e njeh asnjë lloj ligji sesi kryeministria një ditë ia kalon një institucioni lokal” u shpreh Goci.

Shembja e TK, AMT kallezim ne prokurori

Shembja e TK, AMT kallezim ne prokurori

Publiée par Fax Web sur Lundi 8 juin 2020

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *