FlashSportTe FunditTe Gjitha

Shaqiri tek Liverpool, Klopp elozhe për “xhuxhin magjik”: Një trim i vërtetë, ai është një…

Xherdan Shaqiri është lojtari më i ri i Liverpool. Ai kaloi tek “The Reds” nga Stoke City. Menjëherë pas këtij zyrtarizimi kanë ardhur dhe fjalët e parë të trajnërit të Liverpool Jurgen Klopp I cili e ka vlerësuar me nota pozitive lojtarin me origjinë shqiptare dhe thotë se është I lumtur për këtë transferim.

Klopp theskoi se duke parë të shkuarën e Shaqiri, shpreson shumë të bëjë më të mirën edhe në radhët e Liverpool

“Unë jam i lumtur që e shoh atë këtu. Ai kishte një sezon të mahnitshëm vitin e kaluar dhe shpresoj se ai mund ta bëjë këtë te Liverpool edhe këtë vit. Për të nënshkruar me Shaqirin, ishte një vendim shumë i lehtë. Kur dikush si ai është i gatshëm për të ardhur, ne u treguam të zgjuar dhe e afruam. Shaqiri është i shpejtë dhe driblues i mirë. Një trim i vërtetë dhe me influencë në lojë.”-tha Klopp

(B.H/Faxweb)

Fjalët Kyce

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.