Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


RajoniTe FunditTe Gjitha

Serbia tërheq të gjithë stafin diplomatik nga Shkupi

Serbia ka tërhequr tërë stafin diplomatik nga Shkupi.  Por Ministria e Jashtme e Maqedonisë informon sepersoneli i ambasadës është thirrur për konsulta në Beograd.

Sipas INA në komunikatën e MPJ theksohet se nuk janë të njoftuar për arsyet e këtij vendimi dhe se për të informuar më tepër është vendosur komunikim me MPJ-në e Serbisë.

“Në përputhje me rregullativat relevante të Konventës së Vjenës për Marrëdhënie diplomatike, institucionet e Republikës së Maqedonisë kanë ndërmarrë masa për mbrojtjen e ambasadës në aspektin e sigurisë dhe integritetit”, thuhet në komunikatën e MPJ-së së Maqedonisë. (J.V/Shuplaka)

 

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close