Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Sekuestrohen 10 mijë maska në Itali, dyshohet se vinin nga Shqipëria

Dhjetë mijë maska ​​me filtër pëlhure janë sekuestruar në portin e Ankonës nga Guardia di Finanza dhe Zyra e Doganave. Shkak për sekuestrimin e tyre është bërë fakti se nuk kishin etiketë për vendin e origjinës, ndërkohë që mediat italiane raportojnë se ato vinin nga Shqipëria.

Sipas hetuesve kjo mund të çojë në mashtrimin e konsumatorëve, edhe për cilësinë e tyre, ndërkohë që vlerja e tyre shkon disa mijëra euro nëse do të shiteshin në treg.

Shumë prej fasonerive në vendin tonë, për shkak të uljes së kërkesave nga importuesit italianë, e kanë shndërruar aktivitetin e tyre në prodhimin e maskave dhe paisjeve të tjera mjekësore, që i shërbejnë spitaleve, për përballimin e pandemisë.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *