Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Sali Berisha mesazh ngushëllimi pas humbjes së parakohshme të Kasem Hysenbelli: Qëndroi burrërisht, ngriti median e respektuar nga publiku

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar mesazh ngushëllimi pas ndarjes së parakohshme nga jeta të themeluesit të Fax Media News, Kasem Hysenbelli.

“I sjellshëm dhe i guximshëm Kasemi qëndroi burrërisht dhe i paepur kundër censurës dhe për pavarësinë e medias qe ai drejtonte.

Me vizionin e tij te qarte ai arriti me sukses te themeloje dhe te ngreje shpejt nje media te lire, te pavarur, te respektuar nga publiku duke dhënë kështu nje kontribut te vërtet ne transparencën, luftën kundër censurës ne shkalle vendi dhe krijuar një media te respektuar.”, shkruan ndër të tjera ish-kryeministri Berisha.

Postimi i plotë:

Mesazh ngushellimi!
Miq, Kasem Hysenbelliu, pronari dhe presidenti i Fax Neës, njeres prej mediave te reja me te hapura dhe me te pavarura ne 30 vitet e fundit, u nda nga jeta parakohe.
Kasemi Hysenbelliu ne veprimtarine e tij u perball me presione te shumta politike te kryecensorit te vendit dhe lakejve te tij, qe kerkonin ti vrisnin endrren fisnike te medies se lire.
I sjellshem dhe i guximshem Kasemi qendroi burrerisht dhe i paepur kunder censures dhe per pavaresine e medias qe ai drejtonte.
Me vizionin e tij te qarte ai arriti me sukses te themeloje dhe te ngreje shpjet nje media te lire, te pavarur, te respektuar nga publiku duke dhene keshtu nje kontribut te vertet ne transparencen, luften kunder cesures ne shkalle vendi dhe krijuar nje media te respektuar.
Me kete rast shpreh nderimin tim te thelle per ndihmesen e tij te çmuar dhe ngushellimet e mia te ndjera familjes, miqve, te afermve dhe stafit te mediave qe ai drejtonte. Une lutem se bashku me ta qe shpirti i Kasemit te gjeje paqen e merituar. Amin!! sb

Presidenti i Fax Media News u shua në orët e para të mëngjesit të sotëm pas një beteje disa javore me COVID 19.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.