Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Rrugëtimi i yllit shqiptar të futbollit, nga fusha me baltë te përballja me Messin dhe Ronaldon

Myrto Uzuni është një shembull frymëzimi për të rinjtë shqiptarë që mendojnë të tërhiqen kur nuk arrijnë të shohin dot dritë në fund të tunelit.

Beratasi, siç demonstron edhe kjo foto dikur luante me moshat në kushte të mjera, ndërsa sot goglat e shortit të Championsit e vendosën në të njëjtin grup me Barcelonën dhe Juventusin, teksa do të përballet me 2 futbollistët më të mirë në botë, Messin dhe Ronaldon.

Uzuni iu bashkuar gjigantëve të Hungarisë, Ferencvaroshit, ku do të përfitojë plot 300 mijë euro në sezon, teksa arriti të shkruante menjëherë historinë me këtë klub.

1.8 milionë euro pagoi klubi i Ferencavaroshit në arkat e Lokomotivës së Zagrebit për të siguruar shërbimet e futbollistit shqiptar.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *