Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Rrihte gruan, përfundon në polici i moshuari nga Tirana

Policia e Tiranës ka arrestuar një 70-vjeçar pasi është akuzuar se ka dhunuar gruan e tij.

Ngjarja ka ndodhur në Çekrezë të Tiranës dhe policia ka vënë në pranga 70-vjeçarin me inicialet P. Z.

Gjithashtu policia ka arrestuar edhe një të shpallur në kërkim, pasi është i dënuar me’2 muaj burg për njoftim të rremë të policisë.

Njoftimi i Policisë së Tiranës:

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 5 kanë arrestuar në flagrancë 70-vjeçarin P. Z., me banim në Çekrez-Tiranë, për veprën penale ‘Dhuna në familje’ pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes.

Gjithashtu nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë nr 5, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit E. H.,24 vjeç banues në Tiranë i dënuar me dy muaj burg për veprën penale ‘Njoftim i rremë në organet e rendit’

Materialet proceduriale në ngarkim të tyre do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës parë Tiranë për veprime të mëtejshme hetimore.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close