Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Pròtesta e komunitetit rom para Bashkisë, dhurojnë “trofeun” për dhùnën ndaj të varfërve

Një pròtestë e komunitetit rom po zhvillohet para Bashkisë së Tiranës për ricikluesit dhe personat që mbledhin kanaçe e materiale të tjera në koshat e mbeturinave. Ata morën pankarata në duar që shkruanin “Mos dhùnoni ricikluesit”, “Çfarë alternative na jepni”.

Një prej tyre shkruante, “Bashkia e Tiranës meriton çmimin e parë për dhùnën ndaj të varfërve!” dhe krijuan trofe të krijuar me shishe dhe kartona për dhùnën ndaj të varfërve.

Pròtesta vjen pas videos që u bë virale ku dukeshin disa persona nga pòlicia bashkiake duke dhùnuar një person nga komuniteti rom, i cili bërtiste, “Aman mos”. Në një intervistë për Fax News, ai tha se e rráhën dhe më pas i dhanë një 200 lekësh për ti mbyllur gojën.(A.M/Faxweb.al)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *