Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashShowBizTe FunditTe Gjitha

Rita Ora sërish ‘kryefjalë’ e mediave të huaja, por kësaj radhe arsyeja do t’ju habisë

Jo më larg se para 5 ditësh mamaja e këngëtares shqiptare me famë botërore Rita Ora, Vera, publikoj në rrjetet sociale një vilë të blerë në Prishtinë.

Ka qënë pikërishtë kjo blerje nga Rita Ora e cila ka tërhequr vëmendjen e The Sun e cila i ka dedikuar një shkrim.

“Familja e Rita Orës ka kontribuar në suksesin e saj, prandaj këngëtarja do më shumë se asgjë tjetër t’i kthejë mbrapsht atyre investimin dhe t’i sigurojë një jetë të rehatshme”, -shkruhet nga “The Sun”.

Ndonëse ata jetojnë në Londër, duket se dëshira për të pasur një shtëpi në Kosovë është e madhe.

Blerja e një shtëpie të tillë i jep mundësinë Ritës të kthehet herë pas herë të vizitojnë vendin e saj të origjinës.

Vilë tre katëshe e bardhë është një dhuratë që këngëtarja ua bëri prindërve të saj dhe mendohet se vlera shkon në 1.5 milionë paund.

Ndërkohë ky veprim i këngëtares është vlerësuar nga mediat britanike, për shkak të kujdesit që ajo po tregon ndaj prindërve, njerzit të cilët e kanë ndihmuar më së tepërmi këngëtaren të rritej në karrier.

 

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *