AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Replikat për lobimin rus të PD-së, Donald Lu i shkon në zyrë Lulzim Bashës

Ambasadori amerikan Donald Lu ka shkuar në Selinë e Partisë Demokratike. Lu po zhvillon një takim  me kreun e PD-së Lulzim Basha, takim i cili ka nisur pak minuta më parë.

Takimi vjen në një kohë kur PD-ja është vendosur ne qendër të akuzave për lobimin në SHBA, dhe hijet e ndikimit rus.

Vetë PD-ja i ka quajtur qesharake akuzat, ndërsa Prokuroria ka nisur hetimet për fshehje të deklarimeve të shpenzimeve në fushatë. Nga ana tjetër hetim ka nisur dhe FBI ndaj firmës kontraktore Nik Muzin, pasi ka paqartësi në lidhje me orgjinën e parave, dhe kompanitë ofshore.

(E.K/FAXWEB)

Vijon…

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *