Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Gòditja e grupit kríminal që transportonte 3.5 ton drògë drejt Italisë, reagon Yuri Kim

Ambasadorja e ShBA, Yuri Kim ka reaguar për Operacionin e Departamentit të Antimáfias Italiane dhe të autoriteteve shqiptare me një skuadër të përbashkët investigative duke çuar në árrestimin e 37 personave mes Italisë e Shqipërisë, ndërsa vlera e drògës së kapur llogaritet të shkojë në 40 milionë euro.

Yuri Kim përgëzoi pòlicinë për punën dhe i nxiti që të vazhdojnë të lùftojnë krímin e organizuar.

“Përgëzime për fòrcat pòlicore për lùftimin e krímit të organizuar të nárkotikëve dhe përfshirjen në çështjen me anti mafian italiane. Vazhdoni punën e mirë dhe jepni më shumë rezultate në emër të popullit shqiptar”, shkroi ambasadorja e ShBA në Twitter.

Dy prej të árrestuarve në Vlorë që vepronin si pjesë e grupit kríminal në fushën e tráfikut ndërkombëtar të drògës, janë identifikuar si Elton Hamza, Robert Muftari. Ata u kapën së bashku e të tjerë në operacionin pòlicor shqiptar në bashkëpunim me antimafian italiane duke tráfikuar 3.5 ton drògë nga Shqipëria drejt Italisë në rrugë detare.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *