Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Reagon sekretari i Partive Popullore Europiane: Shumë i trishtuar që ndryshimet kushtetuese nuk ishin gjithëpërfshirëse

Sekretari i marrëdhënieve me jashtë i Partive Popullore Europiane (PPE), Patrick Voller, ka reaguar me anën e një postimi në Twitter për ndryshimet kushtetuese që u ndërmorrën ditën e djeshme nga mazhoranca në Kuvend. Sekretari i partive popullore të qendrës së djathtë u shpreh se është shumë i trishtuar që ndryshimet kushtetuese nuk u zhvilluan në mënyrë gjithëpërfshirëse.

Gjithashtu ai theksoi se këto ndryshime duhet të rregullohen me kodifikim.

“Shumë i trishtuar që votat e fundit kushtetuese nuk u zhvilluan në një mënyrë gjithëpërfshirëse. Duhet të korrigjohet me kodifikim!”- shkroi Veller në Twitter.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *