Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Edhe të vdekurit i trazojnë me luftën e tyre qorre për pushtet”, Rama thumbon sërish opozitën

Kryeministri Edi Rama ka thumbuar sërish opozitën në lidhje me akuzat e fshehjes së numrit të viktimave dhe për keqmenaxhimin e pandemisë., duke publikuar pamje nga spitali i fëmijëve në Durrës.

Rama thotë se opozita përdor të vdekurit në luftën e saj “qorre” për pushtet”.

“Mirëmëngjesi dhe me këto pamje nga Spitali i ri i Fëmijëve Durrës ku shihet qartë dallimi mes errësirës që trashëguam, prej atyre që edhe të vdekurit i trazojnë me luftën e tyre qorre për pushtet dhe ambicies tonë, për shëndetësinë e Shqipërisë që duam, ju uroj të gjithëve një të diel të mbarë”, shkruan Rama.

Kujtojmë se mbrëmjen e së enjtes, kreu i opozitës, Lulzim Basha publikoi fakte tronditëse duke thënë se viktimat nga covid janë më të larta se sa deklarohen nga qeveria, dhe kërkoi hetim nga prokuroria.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *