Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Rama mbledhje të dytë sot me ministrat e rinj në Llogara, kur pritet të nisë takimi

Në orën 8:00 të ditës së sotme kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një mbledhje tjetër me ministrat e rinj në një prej restoranteve të Llogarasë.  Në këtë mbledhje përceç ministrave të rinj do te marrin pjesë edhe kryetari sapozgjedhur i parlamentit, Gramoz Ruci dhe kryetari i grupit parlamentar Taulant Balla. Sjellim në vëmendje që  mbledhja e parë u zhvillua dje pasdite, në orën 17:00 ku nuk dihet me saktësi se çfarë u diskutua.  

 Por edhe në fokus të takimit të sotëm do të jetë finalizimi i punës për programin e qeverisë, draft-planin e ministrive që do t’i paraqiten grupit në mbledhjet e para.

Si më poshtë janë pikat e diskutimit dy ditor që do të mbajë Rama me ministrat e rinj.

PIKAT
1-Ndarja të kompetencave
2-Rrëgullimi i 104 drejtorive në varësi
3-Shperndarja e godinave ministrore
4-Pergatitja e kuadrit ligjor që bën të mundur zbatimin e skemës së re qeverisëse
5-Hartimi i programit qeverisës që miratohet në parlament së bashku me votëbesimin e qeverisë.
6-Drejtimi i 5 komisioneve parlamentare nga PS (5 kryetarët dhe shpërndarja e anëtarëve). (J.V/Shuplaka)

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.