Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Rama mbledh kryesinë e PS-së dhe ministrat në orën 09:00, çfarë do të diskutojnë

Në orën 09:00  të ditës së sotme kryeministri Edi Rama do të mbledhë të gjithë minsitrat dhe kryesinë e PS-së. Në këtë mbledhje pritet të diskutohet për axhendën parlamentare.

Sjellim në vëmendje që gjatë seancës së fundit parlamentare pati debate të shumta përsa i përket diskutimit për Reformën Zgjedhore. PD kërkonte diskutim në parlament por PS-ja nuk ishta dakort dhe vendosi që diskutimi të shtyhej me një javë.

Po kështu PD bëri qëndresë në foltore dhe pasi kërkonte me ngul diskutim. Ndërsa Gramoz Ruçi vendosi të përjashtonte nga seanca Lulzim Bashën  për thyerrje të rregullores së kuvendit.  (J.V/Shuplaka)

 

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.