Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Rama ”iu ndryshon” orarin dhe bankave: Kanë hall se s’do iu shkojë njeri, po të kishte bombardime…

Pas vendimit për të vendosur dy fasha orare për lëvizjen e lejuar të njerëzve: nga ora gjashtë e mëngjesit deri në dhjetë, dhe nga ora gjashtëmbëdhjetë deri në tetëmbëdhjetë pasdite, kreu i qeverisë Edi Rama, propozon që edhe bankat të ndjekin të njëjtin orar.

Sipas tij tashmë është koha që të gjithë të bëjnë sakrificat e tyre të vogla, dhe gjithçka duhet menduar njësoj si të ishim në një luftë.

Kreu i qeverisë shkruan në Facebook se të gjithë duhet të bëhen bashkë për të mbrojtur jetën, pasi ne duhet ta fitojmë këtë luftë.

Postimi i plotë i Ramës:  

🔴 BANKAT KANË HALL SE S’DO IU SHKOJNË NJERËZ GJATË DITËS NË SPORTELE, MEQË NGA NESËR DO TË NDALOHET LËVIZJA NË KËMBË NGA ORA 10.00 DERI NË 16.00?

TA KUPTOJNË EDHE BANKIERËT SE JEMI NË LUFTË DHE T’I HAPIN SPORTELET NGA ORA 06.00 – 10.00 NË MËNGJES DHE NGA ORA 16.00 – 18.00 PASDITE!

🔴 NUK KEMI SI IA BËJMË NDRYSHE, TË GJITHË DUHET TË BËJNË SAKRIFICËN E TYRE TË VOCKËL NË KËTË LUFTË TË MADHE PËR TË MBROJTUR JETËN!

PO TË KISHTE BORMBARDIME GJATË ORARIT TË NDALUAR ÇFARË DO BËNIN BANKAT? E PRA, FAKTI QË NUK I SHOHIM BOMBAT QË HEDH ARMIKU DREJT NESH, NUK DO TË THOTË SE NUK JEMI NËN BOMBARDIM!

🔴 ADAPTOHUNI MIQ! KJO NUK ËSHTË LOJË PO LUFTË!

(E.K/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close