Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Rama tregon dy Bashkitë që i ka me merak nga pandemia, do thyejë karantinën dhe premton inspektim në terren

Kryeministri Edi Rama gjatë një komunikimi në Facebook që ka zhvilluar me kryebashkiakët e zonave të gjelbra, është tek masat ndaj pandemisë.

Ai tregoi dy Bashkitë që i kishte më shumë merak dhe konkretisht për për bashkinë e Pogradecit dhe të Dibrës.

Për Pogradecin, Rama ka kërkuar kujdes me të riatdhesuarit nga Maqedonia dhe ka kërkuar një listë për punonjësit sezonalë në Greqi, ndërsa premtoi se së shpejti do të shkonte vetë në Dibër për të inspektuar punimet e një ure.

“Me shumë gjasë do vij, se ka përfunduar ura dhe do vij ta shoh vetë. Atë që tha ministri kudo që ta keni të mundur me mediat lokale. Hapja nuk do të thotë shyqyr që u pamë”,- tha Kryeministri

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close