Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Rama do të vizitojë Kievin si drejtues i OSBE-së, ambasadori ukrainas jep detaje

Pas marrjes së kryesimit të OSBE-së nga Shqipëria, ajo që do ta zyrtarizojë këtë është vizita e parë e Edi Ramës si drejtues i kësaj organizate të rëndësishme në Ukrainë.

Detaje për vizitën e kryeministrit Edi Rama në Kiev i ka dhënë ambasada ukrainase në Tiranë e cila bën me dije se, shefi i qeverisë do të ketë një axhendë dy ditore takimesh, përkatësisht më 20 dhe 21 Janar të këtij viti.

Ambasadori ukrainas Tsymbaliuk shkruan: “Vizita e Ramës në Kiev do të jetë në datat 20 deri 21 janar. Ne si shtet ukrainas promovojmë marrëdhëniet e mira me përfaqësuesin e Shqipërisë”.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *