Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetTe GjithaVeç e Shuplakës

Qytetarët shtypen për një vend në autobusin Elbasan-Tiranë, situata e tillë prej dy vjetësh

Mbaruan festat, qyetatarëve iu duhet të rikthehen sërisht në Tiranën e ‘’madhe’’. Studentët nisin shkollën, nënpunësit punën apo edhe familjarët duhet të kthehn pas vizitave te të afërmit. Ajo që shihet në këto ditë të ndërrimit të viteve është dyndja e njerëzve në linjat e autobusëve.

Rasti më i fundit vjen i raportuar për ‘’SHUPLAKËN’’, ku qytetarëve iu duhet të shtyhen me njëri tjetrin për të siguruar një vend në autobusin Elbasan-Tiranë. Sipas qytetarëve kjo situatë në qytetin e Elbasanit nuk ndodh vetëm në rastet e festave, por edhe në ditë të zakonshme.

‘’Kompania ‘Era Travel’ që ka në dorë transportin dhe linjën ndërqytetase ka dy vite që nuk e zgjidh këtë situatë. Për të ardhur nga Elbasani në Tiranë na duhet të presim me orë të tëra në rradhë, pasi nuk ka autobusë’’, shkruan qytetari për ‘’SHUPLAKËN’’. (E.K/SHUPLAKA)

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”532″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.