Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Qeveria shqiptare shpalli “non grata” diplomatin rus, reagon ambasada ruse: Akuza të pabaza! Ja cila ishte shkelja në njoftim

Qeveria shqiptare e shpalli diplomatin rus Alexei Krivosheev person “non grata” pasi nuk respektoi masat e marrë në kuadër të pandemisë së koroanvirusit.

“Ai duhet të largohet nga vendi brenda 72 orëve”, – thuhej në njoftimin e ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme shqiptare.

Por ambasada Ruse në Shqipëri i quajti të pabazuara akuzat ndaj diplomatit rus. Selia diplomatike konfirmoi për agjencinë “RIA Novosti” se ka marrë notën nga pala shqiptare dhe informoi Ministrinë e Jashtme Ruse.

“Ne i konsiderojmë të pabazuara të gjitha akuzat ndaj diplomatit rus të përmendura në këto dokumente. Ne gjithashtu vërejmë se shënimi në njoftimin për shtyp të emrit dhe mbiemrit të punonjësit tonë bie ndesh me praktikën e vendosur diplomatike ndërkombëtare” – tha ambasada ruse në Tiranë.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *