Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Qeveri moj hallemadhe”, gazetari zbulon gafën e paparë me firmën e Ramës: Fiks si Fadil Hasa i ndjerë 7 kamiona me 8 bataliona

Gazetari Klodian Tomorri ka publikuar një dokument të firmosur nga ana e qeverisë Rama, për ndarjen e familjeve dhe si do të përfitojnë ato pas tërmetit të 26 Nëntorit.

Ajo që vihet re në dokument është ndarja e familjeve që kanë dy anëtarë, në dy kategori, dhe në ato që përfitojnë banesë deri në 60 metra katrorë, dhe në ato që përfitojnë deri në 80 metër.

Siç shihet dhe në foton e publikuar nga Tomorri dokumenti mban edhe firmën e kryeministrit Rama.

Postimi i plotë i gazetarit:

Qeveri moj hallemadhe

Shikoni pak si e kane bere ndarjen e familjeve dhe siperfaqen e apartamentit qe perfitojne. Shkence, shkence.

Ne rreshtin e pare thone: familjet deri ne 2 anetare perfitojne banese 45-60 meter katrore.
Ne rreshtin e dyte thone: familjet nga 2 deri ne 4 anetare perfitojne 75-80 meter.

Tani ndajeni mendjen. Familjet me 2 anetare ku i fusni, tek rreshti i pare apo tek rreshti i dyte? Apo tek te dyja? 

Fiks si Fadil Hasa i ndjere 7 kamiona me 8 bataliona.

Ky eshte vendim qeverie. I votuar nga 15 burra dhe gra ministra dhe i firmosur nga kryeministri i vendit. Ta besh kete lloj gabimi ne klase te pare, te ngel mesuesi.

Qeveri moj hallemadhe. 

(E.K/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 564 votes
  564 votes 4%
  564 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13589
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.