Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Qëllohet me armë 23-vjeçari shqiptar, lihet i vdekur në derën e spitalit

Një 23-vjeçar ka vdekur në Spitalin La Fe de València pasi të huajt e lanë të plagosur me armë zjarri në dyert e spitalit të Mërkurën, të policies spanjolle.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 09:30 të së mërkurës, kur persona të panjohur lanë viktimën, me kombësi shqiptare, në dyert e spitalit me plagë me armë zjarri, pa saktësuar me sa plumba ishte qëlluar, shkruajnë mediat spanjolle, raporton Faxweb.al.

Punëtorët shëndetësorë u kujdesën për të riun edhe pse nuk mund të bënin asgjë për të shpëtuar jetën e tij.

Policia po heton për të identifikuar se kush janë personat që e transferuan viktimën në qendrën spitalore dhe në çfarë rrethanash u qëllua me armë zjarri duke i shkaktuar vdekjen.

Këto lloj veprimesh me braktisjen e të plagosurve në spital janë tipike për mosmarrëveshjet ndërmjet klaneve ose rregullimeve të llogarive në ambiente kriminale siç është trafiku i drogës. Këto janë situata në të cilat zakonisht përfshihen shokët e viktimave dhe, prandaj, preferojnë të fshihen në mënyrë që të mos kenë probleme me drejtësinë. Çështja tashmë është nën hetim nga një gjykatë në Valencia.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close