Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

“Qaja si fëmijë për vëllain tim të prekur nga Covid”, deputeti grek shpërthen ndaj atyre që nuk mbajnë maskën

Deputeti grek, Giannis Kallianos ka shprehur zemërimin e tij ndaj të gjithë atyre që nuk mbajnë maskë dhe atyre që nuk besojnë se Covid-19 ekziston.

Kallianos merr si shembull vëllanë e tij që po lufton me sëmundjen, duke theksuar se ka qarë si fëmijë kur fliste në telefon me të dhe i mbaronin fjalët.

Jam përpjekur të rri i qetë gjatë gjithë këtyre ditëve sepse psikologjikisht nuk jam aspak në rregull, por zemërimi im është i lartë ndaj atyre që nuk mbajnë maskën apo që mendojnë se nuk ka koronavirus.

Vëllai im është shtruar në spital për ditë me radhë prej koronavirusit, dhe madje është trajtuar dhe me oksigjen për shkak problemeve me frymëmarrjen, apo temperature, ethe për disa ditë. Uroj që asnjë person në botë të mos e kalojë këtë dhimbje në zemër dhe ankth që familja jonë po përjeton këto ditë.

Një ditë qaja si fëmijë i vogël sepse e mora në telefon dhe ai po rrinte pa thënë qoftë edhe një fjalë. Me tregoi që nuk ndihej mirë dhe qe ka shume frike. Ndjeva sikur nuk mund të bëja asgjë për ta ndihmuar, madje as të shkoja ta takoja.

Ju lutemi kini shumë kujdes, nuk mund ta imagjinoni sa probleme krijon Coronavirusi. Vaksinohuni kur të jetë koha juaj. Kujdes, mbani maska, mos harroni asnjë sekondë të jeni të përgjegjshëm,” tha Kallianos.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.