Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Pse nuk bëhet fushatë për Luan Ramën? Presidenti flet nga Vlora: LSI është themeluar mbi emrin e Ilir Metës

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish mbrëmjen e sotme lidhur me menjanimin e Luan Ramës nga LSI.

I pyetur për faktin se pse qyteti i Vlorës është i mbushur me postera “Voto nr.2”, ndërkohë që nr.1 është Luan Rama, Meta nuk dha një përgjigje direkte, por tha se procesi zgjedhor në këtë qytet është i rrezikuar publikisht.

Presidenti theksoi më tej se LSI është një forcë që është ngritur mbi emrin e Ilir Metës. Megjithatë ai shtoi se nuk dëshiron të flasë për forca të caktuara.

“Unë nuk dëshiroj të hyj në komente të tilla për forca të caktuara politike, përfshirë edhe LSI që është një forcë e themeluar mbi emrin e Ilir Metës. Se kam humbur asnjëherë vëmendjen për këtë forcë politike dhe të gjithë zhvillimet politike në vend. Nuk dëshiroj të hyj më tej në komente, por për mua mbetet i rëndësishëm procesi zgjedhor dhe ai në Vlorë është i rrezikuar publikisht edhe nga inkurajimi që kryeministri aktual dhe një ndër kandidatët e Vlorës i bën Gjiknurit, regjisorit të dosjes Dibrës që të bëjë një tërmet edhe në Vlorë. Ky është një provokim i rëndë për qytetarët se këto eksperimente në Vlorë do kishin një kosto shumë të rëndë”, tha Meta.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

  • Koalicioni i udhëhequr nga PD (54%, 15,187 Votes)
  • PS (28%, 7,923 Votes)
  • Nuk do të votoj (9%, 2,485 Votes)
  • LSI (5%, 1,379 Votes)
  • Të tjera (4%, 1,156 Votes)

Total Voters: 28,130

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.