Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Fotoja e tij bëhet virale, presidenti shkon me tuta plazhi në market, pret radhën me maskë

Është as më shumë dhe as më pak se Presidenti i Portugalisë, Marcelo Rebelo de Sousa, i cili ka bërë xhiron e rrjeteve sociale, për shkak të thjeshtësisë që transmeton personi më i rëndësishëm në Portugali.

E megjithatë nuk munguan edhe reagimet për veshjen e tij, duke ironizuar se Marcelo Rebelo de Sousa dukej më shumë si pushues sesa President. Por mesazhi për popullatën ishte i fortë dhe i qartë. De Sousa i përket kategorisë së atyre që i kushtojnë vëmendje zbatimit rregullave të reja për të shmangur përhapjen e ngjitjes së koronavirusit.

Nuk është rastësi që Portugalia është një nga vendet që e menaxhoi më së miri epideminë e koronavirusit. Të dhënat zyrtare flasin për 29 mijë persona të infektuar dhe 1200 viktima.

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *