Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Populli pa drita dhe zona e militantëve ndriçon”, ish sekretari i Ministrisë së Bujqësisë denoncon mungesën selektive të energjisë elektrike

Ish-sekretari i përgjithshëm i Ministrisë e Bujqësisë, Vojo Bregu, përmes një statusi në facebook, ka publikuar disa video që dëshmojnë mungesën e energjisë elektrike në Prezë të Tiranës në këto ditë të ftohta të vitit.

Por ajo që vlen për t’u theksuar sipas Bregut, nuk është mungesa e energjisë elektrike, por fakti se e vetmja lagje me drita në Prezë është lagjja e një ish-kretari bashkie të socialistëve, ndërkohë që pjesa tjetër e popullit ndodhet në errësirë totale.

Postimi i plotë: Temperaturat nën zero, lagjet e komunës Prezë pa energji elektrike. Gjeç Kodër, Ahmetaq, Prezë janë prej disa orësh pa drita. Vetëm lagjja që banohet nga një ish kryetar bashkie dhe militantë rilindas ka drita, sepse për shkak të ndërhyrjes politike, vetëm në këtë lagje ka energji elektrike 20 KV. Të tjerët dhe mund të vdesin nga i ftohti.

Diskriminim në mjekësi, arsim, dhe tani dhe në furnizim me energji elektrike.

P.S. video majtas eshte zona e popullit te thjeshtë pa drita. Video djathtas, zona e militantëve të Rilindjes.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.