Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Policia nuk kursen as gazetarët dhe operatorët, situatë e ‘nxehtë’ te Ministria e Brendshme

Duket se situata më e tensionuar në nisje të protestës së opozitës është përpara Ministrisë së brendshme, ku janë të vendosur banorët e Astirit.

Në mbrojtje të tyre janë dhe ish-deputetët e opozitës Albana Vokshi dhe Klevis Balliu. Punonjësit e policisë nuk kanë kursyer me shtyrje dhe gazetarin Erjon Skëndo dhe operatorin e Fax News Majklen Sinka, të cilët po raportonin live atë që po ndodhte te protesta.

Ndërkohë që policia ka ndërhyrë me forcë dhe ndaj disa zonjave që ishin pjesë e protestës.

“A mund të vihet dorë mbi vajzat dhe gratë, sot policia ka marrë urdhër që ti dhunojë ato. Në do të protestojmë rreth e rrotull Kuvendit,”, u shpreh Vokshi.

Ndërkohë në Ministrinë e Brendshme ka mbërritur sot një delegacion nga Holanda, dhe për këtë policia ka insistuar që të mbajë larg qytetarët. Sandër Lleshaj është pritur me brimta nga ana e qytetarëve dhe ovacione.

Protestës së qytetarëve që janë grumbulluar përpara Kuvendit, në këto momente i është bashkuar dhe kryedemokrati Basha, i cili ka nisur marshimin nga selia e PD-së.

Në një intervistë për Fax News,  Balliu është shprehur se: “Kjo është skema e rradhës e Ramës për të justifikuar vijimësinë e shoqërimeve të banorëve. Këta banorë janë të identifikuar, dhe mjafton edhe një fërkim i vogël i tyre që të fillojnë shoqërimet.

Ardhja e delegacionit është justifikim, le të vijë delegacioni ne nuk e kemi bllokuar kalimin. Kjo është një pikë grumbullimi, nëse kalojnë këtej është kundravajtje.

Protestat tona do të vijojnë, ne nuk na tremb as gazi as dhuna e Ministrit të Brendshëm.”

(E.K/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close