Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Policia nis arrestimet e banorëve të “Astirit” (Detaje)

Prej afro 1 viti, banorët e Astirit protestojnë për projektit e rrugës që preket banesat e tyre.

Çdo mbrëmje banorët e Astirit bllokojnë rrugën pasi kjo është mënyra e vbetme për të parandaluar shembjen e shtëpive të tyre.

Ndërsa mëngjesit e sotëm kanë filluar arrestimet e banorëve për protestën e zhvilluar ditën e djeshme. Burime për Faxweb.al, thotë se janë arrestuar Ilir Katiraj dhe Gramoz Shehu.

Ilir Katiraj është personi që qëlloi me këpucë Ramën tek spitali.

Ndërsa, Gramozi ka qënë duke pirë kafe në mëngjes dhe më pas do të ikte për në punë. Ndërkohë, i janë paraqitur punonjës të policisë, dhe i kanë arrestuar.

Sipas banorëve, po bëhen gati që për një orë të fillojnë protestat.

(K.H/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close