Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Polica bën ‘namin’ në një lokal në Dibër: Arrestim, gjobë dhe procedime

Policia e Dibrës ka surprizuar disa shkelës te ligjit në një lokal në Dibër mbrëmjen e djeshme, ku ka arrestuar një të ri për kokaine dhe ka gjobitur pronarin e lokalit ku u gjet i riu për shkelje të orës policore.

E kanë pësuar edhe tre persona të tjerë që ishin me të riun, përshak se nuk kanë raportuar shkeljen e 18 vjecarit.

Njoftimi:

Dibër

U kap  me lëndë narkotike kokainë në një lokal gjatë fashës orare të ndaluar, vihet në pranga 18 vjeçari.

Procedohen penalisht për moskallzim krimi edhe tre shtetas të tjerë që shoqëronin 18-vjeçarin.

Ndëshkohet me masë administrative 1.000.000 lekë shtetasi F. Z.,  pronari i lokalit i cili ushtronte aktivitetin në kundërshtim me Aktin Nromativ për parandalimin e përhapjes së COVID-19

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër , në bashkëpunim me forcën e posaçme ‘Shqiponjat’ dhe Seksionin për Hetimin e  Narkotikëve në DVP Dibër, në zbatim të detyrave për kontrollin e territorit me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri dhe lëndë narkotike, si dhe për monitorimin e zbatimit të masve anticovid, gjatë kontrollit të territorit rreth orës 21.40 të mbrëmjes së djeshme kanë konstatuar një lokal të hapur ku brenda ndodheshin disa të rinj.

Gjatë kontrollit fizik, shërbimet e policisë i kanë gjetur në trup shtetasit XH.K, 18 vjeç. një dozë me lëndë narkotike të dyshuar kokainë.

Shtetasi XH.K., sëbashku me tre shtetas të tjerë që ndodheshin në tavolinë me të janë shpoqëruar në Drejtorinë Vendore të Policisë Dibër ku në përfundim të veprimeve  është  bërë arrestimi në flagrancë i shetasit XH.K.,  për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Si dhe janë proceduar penalisht për veprën penale “Moskallzim krimi”, shtetasit S.E, K.A dhe R.M.

Gjithahstu nga forca e posaçme ‘Shqiponjat’, i është vendosur masa administrative 1.000.000 lekë  pronarit të lokalit shtetasit  F.Z., pasi ushtronte aktivitetin në fashën orare të ndaluar , në kundërshtim me  Aktin Normativ.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Dibër për veprime të mëtejshme.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.