Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Po vendos taksa personale”, biznesmeni denoncon drejtorin e Portit të Durrësit”

Ish kryeministri Sali Berisha ka postuar mesazhin denoncues te nje biznesmeni i cili thote se drejtori i Portit te Durresit vendos taksa personale mbi bizneset.

Drejtori i Portit te Durresit vendos taksa personale mbi biznesmenet!

Lexoni denoncimin e biznesmenit dixhital. sb

“z.Berisha pershendetje , jam nje biznesmen qe kam lidhje prej vitesh me portin e durresit.Ka me shum se 1 muaj qe koncesionari Turk DCT i konteinereve na merr nje tarife per shkarkimin e konteinereve prej 120 EURO per konteiner. Kjo tarife eshte teresisht e kundra ligjshme, porti i durresi nuk ka tarife per zbrazje konteinresh,por ato justifikohen duke shprehur qe kane marr miratimin e Drejtorit AFRIM BAKAJ…. kjo eshte skandal i vertet , si ka mundesi qe lejeohen keto operacione kur nuk ka tarife dhe neve si biznese na rendojne ne kurriz. Un nuk dua ta di sa lek ka marr Bakaj nga Turqit nuk me intereson fare por du vetem qe mos te tallen me gjaku tone.Dje kam paguar 820 euro per 6 konteiner kur deri dje nuk paguaja asnje lek. Kjo eshte nje marreveshje e paster korruptive ndermjet Afrim Bakaj dhe turqeve…na mbyten fare nuk po punojm dot.Ju lutem ta raportoni kete rast, anonim ju lutem”

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *