Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

Plas sherri pas vendimit për emisionet, Arian Çani shpërthen në fjalë të pista

Qeveria miratoi gjatë ditës së djeshme një akt normativ, i cili ka për objekt përcaktimin e masave të veçanta, me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit në vend. Në një nga masat e këtij akti normativ parashikohen dhe sanksione për televizionet. Sipas kësaj mase transmetimet audiovizive me më shumë se dy persona në të njëjtën studio televizive dënohen me gjobë në masën 1 milion lekë ose mund të rrezikojnë bllokimin e transmetimit.

Pas këtij vendimi, moderatori Arian Çani ka reaguar me një status në faqjen zyrtare të emisionit të tij “Zonë e lirë”. Çani i drejtohet Ramës duke u shprehur i indinjuar për këtë masë.

Çani shkruan: “Na mbylli i Gjati na mbylliiiii… Ka 20 vjet qe e pret kete dite… Putain… Bravo Ramses! Bravo o Faraon i Egjiptit !!! Tani je qe je, futi nje te mbyllur dhe rrjeteve sociale diarre dhe fli i qete… Te erdhi dita dhe e meriton. Ke luftuar per kete dite… Jepi Rams. Merr hak fort. Askush s’e ka mendjen ne keto kohe kolerash. Madje shumica e banoreve idiote dhe analfabete te ketij katundi, do gezohen pa mase. Jepi Ramses Faraoni… Godit fort. Déguelasse!”

Statusi i moderatorit ka marrë menjëherë vëmendjen e ndjekësve e një prej tyre shkruan se kryeministri e ka për të mirën e popullit. Këtij komenti Çani i është kthyer ashpër siç e shihni në foton e mëposhtme.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *