Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Detaje nga tmerri në Paris/ Mësuesi i tregoi nxënësve karikatura të Profetit Muhamed, prindi i nevrikosur nuk përmbahet dhe i pret kokën

Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në Paris të Francës. Një mësuesi iu pre koka nga një prind pasi i tregoi studentëve karikaturat e Profetit Muhamed.

Sulmuesi u kap menjëherë nga policia dhe u qëllua nga efektivët që kishin qëllim ta arrestonin pasi i kërcënoi me armë duke bërtitur “Allahu Akbar”. Ka dyshime se sulmuesi, identiteti i të cilit nuk është bërë publik, të ketë lidhje me ndonjë organizatë terroriste.

Në Asamblenë Kombëtare, deputetët u ngritën në këmbë për të nderuar mësuesin e vrarë dhe për të dënuar “sulmin e tmerrshëm terrorist”.

Ndërkohë po zhvillohet një gjyq në Paris në lidhje me një sulm xhihadist në vitin 2015 mbi revistën satirike franceze Charlie Hebdo, e cila ishte në shënjestër për botimin e karikaturave. Tre javë më parë, një Pakistanez sulmoi dhe plagosi dy persona jashtë ish zyrave të revistës.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *