AktualitetBotaFlashSportTe FunditTe Gjitha

Përplas përtokë kundërshtarin, nuk ndalet mesfushori. Vijon agresivitetin në fushën e lojës (VIDEO)

Felipe Melo ka luajtur për disa skuadra të njohura në Europë, si Fiorentina, Juventusi, Galatasarai, Inter, dhe Almeria. Prej dy sezonesh braziliani aktivizohet me Palmeiras.

Mesfushori njihet për agresivitetin e tij në fushën e lojës. E kemi parë shumë herë me ndërhyrje të rrezikshme gjatë ndeshjeve. Mesa duket 36-vjeçari vazhdon të jetë i njëjtë edhe në kampionatin brazilian.

Ditën e djeshme gjatë ndeshjes Palmeiras-Bahia, mesfushori ka bërë një ndërhyrje tjetër të rrezikshme ndaj kundërshtarit të tij.

Gjatë një dyluftimi në ajër, Melo ka goditur me bërryl kundërshtarin, duke e përplasur atë përtokë. Pas kësaj braziliani u ndëshkua menjëherë me karton të kuq nga arbitri. Shihni videon:

 

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *