Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Përfundon takimi në selinë blu, trojka e ambasadorëve të SHBA, BE dhe Britanisë së Madhe takim një orë ‘kokë më kokë’ me Bashën

Ka përfunduar pas një ore takimi midis kryedemokratit Basha dhe trojkës së ambasadorëve të SHBA, BE dhe Britanisë së Madhe. Takimi u zhvillua në ambientet e selisë blu, ku të pranishëm në zyrën e kryedemokratit Lulzim Basha kanë qenë zëvendësambasadorja e SHBA-ve, Leyla Moses Ones, ambasadori i BE, Luigi Soreca, dhe ambasadori i Britanisë së Madhe, Dunkan Norman.

Gjithashtu të pranishëm kanë qenë dhe përfaqësuesit e opozitës në tryezën e Këshillit Politik, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili. Në takim kryedemokrati i ka bërë të ditur ambasadorëve qëndrimin se opozita nuk do të tërhiqet për koalicionet si dhe kërkoi mbështetjen e tyre për respektimin e Marrëveshjes së 5-Qershorit.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *